Turlar

KAPADOKYA TURU - 1. Alternatif

GÜN 1
GELİŞ TRANSFER VE KAPADOKYA TURU

Kayseri veya Nevşehir Havaalanına vardıktan sonra turumuza başlıyoruz;
Göreme Açık Hava Müzesi : Yaşamın peri bacaları ile iç içe sürdüğü Kapadokya'nın şirin beldesi Göreme'nin tarihi anlamda en önemli yeri Göreme Açıkhava Müzesi'dir. Müze kaya içine oyulmuş manastırlar, kiliseler, şapeller, yemekhaneler, mutfaklar ve yaşam alanlarından oluşmaktadır. Bu bölge Hıristiyanlık tarihinde önemli bir kişi olan Kayseri Piskoposu Aziz Basil tarafından 4. yüzyılda bir dini eğitim ve düşünce merkezi olarak kurdurulmuş.

Devrent Vadisi : Kapadokya bölgesinde bulunan 3 yanardağın farklı aralıklar ile püskürmesi sonucu tüm lav ve tüfler tüm Kapadokya bölgesine yayılmıştır. Bu lav ve tüflerin yayılması sonucu bir iç deniz olan İç Anadolu bölgesindeki tüm sular kurumuş ve çekilmiştir. Yüzeyde bulunan tüm lav ve tüfler milyonlarca yıl akarsu, rüzgar ve çeşitli yağışlar sonucu aşınmış ve bugün gördüğümüz ve peri bacası adını verdiğimiz şekiller ortaya çıkmıştır.

Paşabağ Vadisi : Zelve'ye 1 km. uzaklıkta , 3-4 adet birden şapkaya sahip olan peribacaları ve harikulade manzarasıyla Paşabağı vadisini ziyaret edeceğiz. Üzüm bağlarının ortasında bulunan bu çok başlı peribacaları, içlerine oyulan küçücük odalar ve bu odalara çıkabilmek için oyulmuş, kenarında tutunmayı sağlayan küçük oyukları olan bacalarıyla Hıristiyan keşişlerin, inzivaya çekilmek için tercih ettikleri bir mekan olmuştur.

Avanos: Antik çağlardaki ismi Hallys olan Kızılırmak nehrinin her iki yakasında kurulmuş olan Avanos, Kapadokya'nın turizm merkezlerinden biridir. Nevşehir'in 18 km. doğusunda yer alan bu şirin ilçe, Hititler döneminde, kimi tarihçilere göre "Zu-Winasa, kimilerine göre ise "Nenassa" adını aldığı belirtilir. Hititlerden bu yana Avanos halkı çömlek yapımı ile geçimini sağlamaktadır.

GÜN 2
KAPADOKYA TURU VE DÖNÜŞ TRANSFERİ

Otel lobisinde rehber ile buluşmanın ardından tura başlıyoruz ;
Kaymakli Yer altı Şehri: Kapadokya'nın yeraltı şehirleri ilginç olduğu kadar bölgedeki yaşam ile ilgili en önemli ipuçlarının bulunduğu yerlerdir. Kapadokya bölgesinde yüzlerce yeraltı şehri bulunsa da birbirlerine 10 kilometre uzaklıkta bulunan Derinkuyu ve Kaymaklı Yeraltı Şehirleri gerek Ihlara yolu üzerinde bulunmaları gerekse iyi korunmuş ve restore edilmiş olmaları nedeniyle ön plana çıkmaktadırlar.

Güvercinlik Vadisi : Güvercinlik Vadisine iki giriş var. Birisi Uçhisar kasabanın hemen içinden aşağı doğru giden yol, diğeride kasabının güneyinde biraz çıkışında olan yol. Güvercinlik Vadisi 4100 m. uzunluğunda Nevşehir'in en çok gezilen vadilerindendir. Aşağı iniş biraz zorlu oluyor. Ama vadiye inince ferahlıyoruz. Vadi yemyeşil. Diğer vadilerde olduğu gibi bu vadide bitki örtüsü çeşitliliği oldukça fazla.

Uchisar Kalealtı : Kalesiyle ünlü olan Uçhisar'da zamanında Hristiyanların yaşadığı bilinmektedir. Kale içinde bilinmeyen gizli yollarla saklanma amaçlı kullanılmıştır. Kalenin en üstünde 3 tane mezar bulunmaktadır. Yine kayalar oyularak oluşturulmuş mezarlardır bunlar. Boyut olarak küçük olduğu için ve kale içindeki geçitlerin küçüklüğünden dolayı bir efsaneye göre cücelerin yaşadığı bir yer denilmektedir.

Wine Tasting : Şarap Tadımı : Tur sona ermeden önce Turasan Şarap Fabrikasına gidip burada Şarap yapımı ile ilgili bilgi alıp, Kapadokya bölgesinin üzümlerinden elde edilen şarapları tadacağız.

Tur sonrası havaalanına transfer..

Kapadokya
ÖZEL TUR 1 Kişi 2 Kişi 3 Kişi 4-6 Kişi 7-9 Kişi 10-12 Kişi
2 GÜNLÜK 585 €
Kişi Başı
375 €
Kişi Başı
285 €
Kişi Başı
235 €
Kişi Başı
175 €
Kişi Başı
165 €
Kişi Başı

Ücretler kişi başı olup, havaalanı alış ile başlar ve bırakış ile biter.
TURA DAHİL HİZMETLER
  • Türkçe Rehberlik Servisi
  • Müze Girişleri
  • Park Ücretleri
  • 2 Öğle Yemeği
  • Araç, Klimalı
  • 1 Gece 4 Yıldızlı Otelde Kahvaltı + Akşam Yemeği + Konaklama
  • Transfer Saatleri

TURA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
  • İçecekler
  • Kişisel Giderler
  • Uçak Biletleri