Turlar

ISTANBUL KLASİK TUR - Tam Gün
Tur Ücreti: 100 EURO Ayasofya Müzesi : Tüm zamanların görkemli Bizans Kilisesi, dünya sanatının en ince ve büyük mimari eserlerinden biridir. Birçok tarihçi tarafından dünyanın 8. harikası olmaya aday gösterildi.Bu yapı daha 6. Yy da Doğu Romalı Philion tarafından da dünyanın 8. Harikası olarak nitelendirilmiştir.

Sultanahmet Camii :Sultan Ahmet Camii, 1609-1616 yılları arasında sultan I. Ahmet tarafından İstanbul'daki tarihî yarımadada, Mimar Sedefkâr Mehmet Ağa'ya yaptırılmıştır.[1] Cami Mavi, yeşil ve beyaz renkli İznik çinileriyle bezendiği için ve yarım kubbeleri ve büyük kubbesinin içi de gene mavi ağırlıklı kalem işleri ile süslendiği için Avrupalılarca "Mavi Cami (Blue Mosque)" olarak adlandırılır. Ayasofya'nın 1934 yılında camiden müzeye dönüştürülmesiyle, İstanbul'un ana camii konumuna ulaşmıştır.

Hipodrom : Sultanahmet Meydanı İstanbul'un en önemli meydanlarından biridir. Bizans devrinde Hipodrom olarak bilinirdi. “Hipodrom” At binenlerin, atların meydanı anlamına gelir. Osmanlı döneminde buraya At Meydanı denirdi.

Topkapı Sarayı : Büyük Osmanlı İmparatorluğunun yönetildiği eski kraliyet sarayıdır. Günümüzde, Çin ve Japon porselen ve kraliyet ailesinin çok ünlü hazineleri büyük koleksiyonlarından birine sahip bir müzedir.

Kapalı Çarşı :Tarihi öneminin yanı sıra, zengin değerli el yapımı halı koleksiyonu, mücevherat, deri ve hediyelik eşya bulunan mağazaları ile ünlüdür teşvik edecek bir çarşıdır.TURA DAHİL HİZMETLER
  • Profesyonel Turist Rehberi
  • Öğle yemeği
  • Hotelden Alış ve Tur Sonu Hotele Bırakılış
  • Müze Girişleri
  • KDV